Enerji yükleniyor...
  • Elseroof - Premium Çözüm Ortağınız

Sıkça Sorulan Sorular

AKLINIZA TAKILANLAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

S-Mahsuplaşma usulüne uygun güneş enerjisi sistemi kurmak nasıl oluyor , tükettiğim enerjiden fazla elektrik üretirsem ne olacak ?

C-Mahsuplaşma usulü şebekenin olduğu yerde dağıtım şirketiyle yapılan anlaşmaya göre üretilen enerjinin aynı noktada tüketilmesi ve fazla enerjinin şebekeye verilmesi şeklindedir. Ürettiğiniz elektriği tüketiyor olmak yatırımınızın kısa sürede geri dönüşünü sağlamakla beraber, tüketiminizden fazla elektrik üretmeniz halinde belirlenen tarife fiyatından bölgenizdeki dağıtım şirketince satın alınmaktadır.

S-Evimin tüm elektrik ihtiyacını güneş enerjisi ile karşılayabilir miyim?

C- Evinizin tüm elektrik ihtiyacını Güneş enerjisi ile sağlayabilirsiniz. Oluşturulacak sistemin kurulacak gücü için sınırlayıcı faktörler; kurulum yapılacak alan (arazi, çatı) ve bütçenizdir. Şayet şebekeye elektrik satışı da yapabilmek istiyorsanız elektrik dağıtım şirketi ile aranızdaki aboneliğe ait sözleşme gücü de sınırlayıcı bir faktördür.

S-Güneş panelleri sadece güneşli zamanlarda mı elektrik üretir ?

C -Güneş panelleri elektrik üretmek için zorunlu olarak direkt güneşe ihtiyaç duymazlar, yağmurlu bulutlu havalarda dahi elektrik üretir.

S-Güneş elektrik sisteminin ömrü ne kadardır ?

C-Güneş panelleri 25 yıla kadar elektrik üretebilir.

S-Çatıya Kurulacak Güneş elektrik sistemi çatıma zarar verir mi , çatıda ne kadar ağırlık oluşturur?

C-Güneş elektrik sistemleri çatınızın işlevine ve binaya hiçbir şekilde zarar vermez. Kullanılan ürünlere bağlı olarak, metrekareye en fazla 20 kg ağırlık oluşturmaktadır

S-Çatı ve cephelerde Güneşten elektrik üretimi için kanuni hangi teşvikler var ?

C- Çatısına güneş enerjisi sistemi kuranlara elektrik faturalarında tüketilen enerji miktarından hesaplanan dağıtım bedeli % 50 indirimli olarak uygulanır, ihtiyaç fazlası üretilerek dağıtım sistemine verilen elektrik içinde dağıtım bedeli alınmaz.

S-Güneşten elektrik üretimi sistemi yatırımım için finans desteği sağlıyor musunuz ?

C-Elseroof aracılığıyla yapılacak Güneş Elektrik Sistemi yatırımı için anlaşmalı bankalar olan QNB Finans Leasing ve Kuveyt Türk Katılım Bankası ile peşinatsız uzun vadede ödeme kolaylığı sağlanabilmektedir.

S-Güneş Enerjisi sistemleri bakım gerektiriyor mu?

C-Bu sistemlerde hareketli parçalar bulunmadığından sürekli bakım gerektirmemektedir. Uzun periyotlarla da olsa düzenli olarak Elseroof tarafından sistem bileşenlerinin kontrol edilmesi sisteminizin uzun yıllar maksimum verimle çalışması için faydalı olacaktır.

S-Çatı ve Cepheme Güneş enerjisi sistemi yapmam için doğru zaman mı ?

C-Mevcut teşvikler sayesinde ve sürekli elektriğe yapılan zamlar göz önünde bulundurulduğunda kuracağınız sistemler zamları bugünden itibaren durduracak ve takip eden yıllarda ki zamlardan etkilenilmeyecektir. Dolayısıyla yatırımının geri dönüşünü daha da kısa sürede amorti ederek daha uzun süre elektrik faturalarından kurtulacak ve satış yapılarak ta kazanç elde edilecektir.

S-Güneşten elektrik üretim tesisinde yatırımım en hızlı nasıl geri döner ?

C-Yürüklükteki mevzuat işleyişi öz tüketime yönelik yapılacak yatırımı teşvik edici şekilde düzenlemeler içermekte olup, yıllık elektrik tüketim miktarınıza göre bir tesis kurmak yatırımınızın en verimli ve kısa sürede geri dönüş süresini sağlamaktadır.